(22) 720 38 74

606 750 544

biuro(at)oland-okna.pl
oland(at)neostrada.pl

Okna drewniane

Okna i drzwi z drewna klejonego

Standard wykonania

 • dsc03990.jpgProfile o grubości 68 mm / opcjonalnie profil o grubości 88 mm, okna z krytymi okuciami, okna Alu – holz, profil gotycki, profil retro, wykonane z klejonego trójwarstwowego drewna sosnowego, red meranti oraz dębowego - ścisła współpraca z dostawcami klejonki gwarantuje dobieranie odpowiednich gatunków drewna, selekcjonowanie i jakość według optymalnych oczekiwań naszych klientów.
 • Okucie obwiedniowe firmy Maco - Od dobrego okucia zależy bezpieczeństwo, funkcjonalność i bezawaryjne użytkowanie okna. Naszym partnerem jest światowy lider okuć. Wielostopniowy system zabezpieczeń
 • Szklenie szybą thermofloat 4/16/4, k=1,0 W/m2k, - ciepłochronne, przeciwsłoneczne, bezpieczne i ochronne, dźwiękochłonne, ognioodporne, ze szkłem ornamentowym,
 • Malowane ostatecznie farbami akrylowymi GORI
 • Dwie uszczelki Inter Deventer - Tolerancja na wszystkie lakiery, Elastycznie również w ekstremalnie niskich temperaturach, Odporna na starzenie, Bogata gama kolorów, Dobre i trwałe trzymanie się w rowku okuciowym
 • Okapnik aluminiowy
 • Listwa aluminiowa na skrzydle
 • Blokada błędnego położenia klamki
 • Klamka Hoppe Secustic

Okna - Profil 68 mm

Utrzymanie przez producentów okien istotnych wymiarów w przedziałach określonych w dokumentacji konstrukcyjnej powinno zapewnić uzyskanie przez okna wymaganych parametrów technicznych, mimo możliwości występowania szeregu nieznacznie różniących się w wykonaniach okien różnic zależnie od tego, z której firmy użyto narzędzi do ich produkcji. Znaczna grupa producentów okien wyposażona jest w wysokiej jakości zestawy narzędzi. Okna wykonane na tym wyposażeniu są z reguły zgodne z dokumentacją konstrukcyjną okien systemu EUROLINE 1 ITB AT-15-6672/2005. Odpowiednio do rodzaju zastosowanych okuć okna te wykonane są z luzem 12mm (EUROFALZ lub EURONUT) bądź luzem wrębowym 4mm.

Wymagania ogólne dotyczące jakości wykonania i wykończenia drewnianych jednoramowych okien powinny być zgodne z postanowieniami PN-88/ B-10085.

Okna - Profil 88 mm

Profil to najważniejszy element okna, który decyduje o jego właściwościach - stabilności i wytrzymałości. W nowym oknie został on pogrubiony do 88 mm.

Cechy produktu:

 • Wyższa stabilność i wytrzymałość profili okiennych,
 • Wyższa energooszczędność - szyba U=0,7 W/m2K (system trzyszybowy),
 • Elegancka stylistyka - Softline,
 • Profil grubszy o 30%.

Budowa okna

 • Okna jednoramowe,
 • Szerokość ramy - 88 mm,
 • Drewno - sosna,
 • Profil - softline - promień zaokrąglenia – 6 mm, 10mm oraz retro,
 • Pakiet szybowy - potrójną szybą zespoloną thermofloat 4/12/4/12/4, współczynnik przenikania ciepła U=0,7 W/m2K,
 • Okucia - obwiedniowe rozwierno - uchylne, firmy Maco z blokadą błędnego położenia klamki
 • Ilość uszczelek - 2 uszczelki, miejsce mocowania: wręb skrzydła
 • Powłoki lakiernicze - lakiery wodorozcieńczalne marki GORI

Przy Współudziale firmy OPPOLD wprowadziliśmy nowoczesną, wytrzymałą i stabilną konstrukcję okna. Profile drewniane klejone są z trzech odpowiednio ułożonych warstw. Środkowa warstwa - rdzeń - jest sklejona na grubość i umieszczona poprzecznie względem warstw zewnętrznych kantówki. Dodatkowo na trwałość kantówki okien wpływa najwyższej jakości tarcica o wysokiej gęstości - 550 kg/m3 (przyjęty standard 450 kg/m3).

W efekcie kantówka ma większą stabilność i odporność na wypaczanie. Okna oferowane są w trzech wersjach stylistycznych – Softline – R 6 mm, R 10 mm oraz retro. Standardowo okna wyposażone są w szybę o współczynniku U=1,1 W/m2K. Wersja o szerokości ramy – 88 mm szklona jest pakietem trzyszybowym o współczynniku równym U=0,7 W/m2K. Pozwala to zaoszczędzić około 54% ciepła uciekającego przez powierzchnie szkła. Zastosowanie takiego pakietu stało się możliwe dzięki pogrubieniu profilu (88mm). Sam profil przez swoją grubość jest bardziej energooszczędny i dźwiękoszczelny od tradycyjnego. W nowym profilu zastosowano dwie uszczelki. Dzięki temu powstała komora powietrzna i uszczelka nie styka się z zimnym i ciepłym powietrzem z dwóch stron. Zmniejsza to straty ciepła. W oknach Softline krawędzie są mocno zaokrąglone. Produkt wytwarzany jest z egzotycznego drzewa meranti oraz z sosny.

Okna Alu-holz

Rama drewniana o wdzięcznym, delikatnie zaokrąglonym kształcie od strony elewacji zabezpieczona nakładką aluminiową, która stanowi nie tylko doskonałą ochronę drewna ale również jest dodatkową ozdobą elewacji.

Połączenie drewna z aluminium pozwala maksymalnie wykorzystać walory użytkowe i estetyczne każdego z tych surowców.

Drewno – to od dawna znany i przyjazny środowisku surowiec, który jednocześnie tworzy we wnętrzu ciepły i przyjazny klimat.

Aluminium – zastosowanie od zewnątrz stanowi ochronę dla drewna i jest gwarancją jakości.

Zastosowanie aluminium na zewnętrznej części okna ma szczególne zastosowanie w trudnych warunkach atmosferycznych.

Nakładki aluminiowe poprawiają parametry izolacyjne okna co wpływa znacząco na oszczędności w kosztach ogrzewania.

Zapraszamy na strony producentów (kliknij logo):

igies & igies

Adres firmy

OLAND
ul. Młynarska 2b
05-090 Raszyn

Mapa dojazdu

Realizacja: Montezooma.pl